Tere maailm!

Alustasin oma blogiga

Jah aasta on 2018. Mina, kellel on küll õigekirjaga probleeme ja samas mõte liigub kiiremini kui vaja otsustasin hakata blogima, et ennast natuke väla elada.

Mäletan hetke, kui oli eestikeele eksam kirjandi näol, kui klassi ees raadiost loeti ette kirjandi teemad. Mõte jooksis ja teema sai kiiresti valitud vaatamata sellele, et eelmine päev oli kõvasti sõpradega pidu pandud ja pea endiselt kergelt valutas.

Haarasin kätte pastaka ja siis oleks justkui kadunud mingi udu sisse – mõte liikus ja käsi ei jõudnud piisavalt kiiresti mõtet paberile edasi kanda.

Sealt jäigi külge see, et mõte on ja liigub, kuid suures tuhinas jäävad komad õigesse kohta panemata ja nii need nn. õigekirjavead tekivadki. Ja skoorisin tänu sellele antud kirjandiga kehvalt. Hea näide sellest kus suurt kunsti tapavad mingid mõtetud detailid.

Parim moodus ennast selles osas välja elada ja natuke ka arendada – ongi blogi pidamine.

Seega aasta on 2018 ja ma tegingi sellega algust.

Probleem, kuidas blogi avada.

Blogimise platvorme on tuhandeid ja leida see kõige mõnusam ja lihtsam on keeruline. Uurisin siin targematelt, mida nemad kasutavad. Tuli välja, et päris profid on lausa lasknud teha koduleht agentuuride poolt. Kodulehe tegemine võib olla aga keerukas ja eeldab nii visuaalselt identiteeti ja ka tehnilisi teadmisi ning sealjuures ka suurt rahakotti. Seega selline unikaalne high end lahendus esialgu käiks üle jõu.

Pean ise hakkama saama oma teadmistega. Variant oleks valida tasuta hostinguga blogimise keskkond nagu blogger.com. Seal aga jällegi probleem selles, et server asub ei tea kus ja on natuke aeglane ning nagu ei kuulu päris sinule. Samas alustuseks ehk käraks küll?

Samas kui mõelda, et saaks oma domeeni ja majutuse suhteliselt odavalt Eestist siis miks mitte seda nii lahendada?

Mõeldud, tehtud. Uus blogi saigi üles oma domeeniga ziil.ee (hea lihtne meelde jätta). Majutus sai valitud zone.ee serverisse ja peale paigaldatud wordpressi platvorm.

Kogu see ülesseadmine võttis küll tiba aega, aga sain hakkama.

Kõige keerulisem oligi wordpressi paigaldus. Zone enda tööriist hakkas mingeid erroreid viskama ja ei toiminud nii nagu peab. Seega oli vaja luua FTP kasutaja. FTP kasutajaga tuli siis serveri juurikasse minna ja sinna kogu eelnevalt alla laetud wordpressi installikas ära laadida arvutist, mille olin varemalt wordpress.org lehelt alla laadinud.

Peale seda tuli luua MySQL andmebaas. Selle kasutajanimed ja parool tuli turvaliselt ära talletada salajasse kohta ning edasi tuligi install käima lasta domeeni nime browserisse tippides.

Nüüd oli esimene keeruline koht, täita ette ilmunud lahtrid õigete andmetega.

Sain hakkama esimese korraga. Yes!

Nüüd esmakordselt wordpressi tagatuppa sisenedes (mis oli õnneks mulle juba tuttav vanadest aegadest) tuli välja valida theme, et kuidas minu blogi välja hakkab nägema. Theme määrab ka päris palju funktsionaalsust ära seega valik võiks olla selline “ette mõtlev”.

No jah leidsingi sellise harju keskmise, pole küll selline high end, aga ajab asja esialgu ära.

Nüüd siis mõned moodulite installatsioonid juurde, mis lihtsustavad kogu haldamist. Google Analytics konto seadistus, Google Search Console külge ja voila – ready to go!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga