SEO

SEO on teenus, millega blogi pidades varem või hiljem kokku puututakse. SEO kohta on netis palju materjale.Iga blogija soovib, et tal oleks palju lugejaid ja jälgijaid. Üks moodus on suusõnaliselt ja nn. päris elus jagada oma blogi aadressi. Ja loota siis, et inimesed hakkavadki sind jälgima – lugema. Lisaks on lootust, et nad ka jagavad seda omakorda edasi oma tuttavatele ning sugulastele.  See muidugi eeldab, et sinu blogi oleks tasemel ja huvitav ehk sisuliselt peaks su blogi tekitama vajaduse inimestel ikka tagasi tulla ja lugeda sinu huvitavaid kirjutisi.

Teine võimalus on jagada oma üllitisi näiteks sotsiaalmeedia kanalites. Olgu selleks siis Facebook või mõni muu kanal. Oluline oleks ka seejuures tekitada nn. brändi konto. Konto, mida saab omakorda jagada ja jälgida. Konto peaks ajas kasvama ja mingil hetkel oledki suunamudija 🙂 Paraku jah see fännide korjamine lihtsalt sisuga võtab meeletult aega. Peab olema sihikindel ja eesmärgistatud.

Kolmas võimalus on SEO. Ehk maakeeli otsingumootorite jaoks kodulehe ehk blogi tuunimine selliseks, et teatud otsingusõnadega asetseks teie kodukas google otsingus eespool kui teised. See on väga keeruline valdkond. Konsulteerides siin paari pädeva seo spetsialistiga sain hunniku tarkust, mida jagangi rõõmsalt nüüd teiega.

Tehniline SEO

Tehniline SEO on nagu nimigi ütleb midagi tehnilist. Tehniline kodulehe puhul on see karukõht, mida tuunitaksegi koodina ehk programmeerimisega. Tuleb mingid elementaarsed koodijupid viia vastavusse standartitega, mis meeldivad otisingumootorite robotitele. See tõstab kodulehe hügieeni ja kvaliteeti ka üleüldiselt. Näiteks loetakse siia alla kodulehe koodi parandusi, et koduleht erinevates seadmetes oleks ühesuguselt nähtav, kodulehe kiiruse tõstmist ja ka teatud funktsioonide kasutamist, mis lihtsustavad otsingumootorite tööd. Üldiselt suhtkoht tehniline ja tõenäoliselt eeldabki spetsialisti taset ehk soovitan selle töö sisse osta.

Sisemised tööd

See on nüüd blogijate lemmik koht. Sisuliselt see tähendab, et tuleb toota sisu ehk blogiposte regulaarselt. Seda me ju teeme nagunii 🙂 Aga siin on lisaks oluline jälgida struktuuri ja elemente, mida sisus kasutate. Näiteks liigendused, pealkirjad, pildid ja videod. Need kõik on osa sisust aga kõik tuleks eelnevalt läbi mõelda, miks ja milleks kasutada. Lühidalt taandub kogu sisu mõnele märksõnale. Märksõnad võiks ollagi need, mis on blogiposti pealkiri. Seda sõna  või sõnasid võiks sisus mitmeid kordi (mitte üleliia) ka mainida teksis, pildi pealkirjadena jne. Ahjaa ja pidi uus trend olema, et mida pikem seda parem et mujal maailmas on artiklid juba vaata et mitmeid tuhandeid sõnu pikad.

Välimised tööd

Kõik, mis toimub väljaspool kodulehte. Ehk varemalt mainitud sotsiaalmeedia kontod, mis viitavad teie kodulehele või mõnele blogipostile aitavad tõsta autoriteetsust ja mida rohkem autoriteetsust seda paremini pidi google teid välja tooma otsingus. Lisaks sotsiaalmeediale ka lingid ehk viited teistelt kodulehekülgedelt. Siia alla saab lugeda ükskõik, mis kanaleid. Alates sõbra blogist kuni kollaste kataloogideni. Näiteks ka online ajakirjad, foorumid ja isegi bännerreklaamid kuskil.

Kokkuvõtvalt täna enam ei piisa sellest kui pliiats on terav ja mõte selge. Vaid on vaja toetada oma blogi igaltpoolt, kus võimalik. SEO on üks suur kanal, mis võib viia teie blogi täiesti uuele orbiidile. Paraku aga kõik head asjad on kas liiga keerulised või võtavad liiga kaua aega. Alustage juba täna aastatega rakendub see mõju varem või hiljem. Nagu ka minu puhul sain sellisele arusaamale võibolla liiga hilja. Aga parem hilja kui mitte kunagi. Edu SEOotamisel !